Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

16. PZU Cracovia Maraton – Kraków

30 kwietnia 2017 @ 09:00 - 15:00

70zł – 200zł

16. edycja Cracovia Maraton organizaowana jest 30 kwietnia 2017 roku. Po raz czwarty z rzędu, start i meta 16. PZU Cracovia Maraton usytuowane będą na krakowskim Rynku Głównym. Zgodnie z hasłem imprezy: „z historią w tle”, uczestnicy maratonu przebiegną obok wielu wspaniałych zabytków podwawelskiego grodu.

Organizowany od 2002 roku krakowski maraton to jedna z najpopularniejszych imprez biegowych w Polsce. Jest to też najbardziej międzynarodowy spośród wszystkich polskich maratonów, z najwyższą w kraju frekwencją uczestników z zagranicy. W dotychczasowych edycjach Cracovia Maraton gościliśmy biegaczy z 55 krajów.

Rywalizacja na dystansie 42 km i 195 m po raz kolejny jest zwieńczeniem Krakowskich Spotkań Biegowych. Trzydniowe święto biegania rozpocznie się piątkowym (28 kwietnia) biegiem nocnym na 10 km, czyli Nocną Dychą z Wawelem. W sobotę (29 kwietnia) zorganizowane zaś zostaną: Mini Cracovia Maraton im. Piotra Gładkiego (4,2 km) oraz Cracovia Maraton na Rolkach z Radiem ESKA (pełny dystans maratoński). Po raz pierwszy Mini Cracovia Maraton im. Piotra Gładkiego i Cracovia Maraton na Rolkach zorganizowano podczas V edycji Cracovia Maraton, w 2006 roku. Mini Cracovia Maraton odbywa się dla uczczenia pamięci triumfatora IV edycji imprezy, który jako pierwszy (i jedyny dotychczas) Polak wygrał Cracovia Maraton, a dwa tygodnie później tragicznie zginął w wypadku drogowym.

W przeddzień zmagań na trasie maratonu – w sobotę na Błoniach Krakowskich odbędą się również biegi dla najmłodszych (3-11 lat) w ramach Bonarka Mini Mini Cracovia Maraton. Na uczestników i kibiców będą czekały też liczne atrakcje i animacje, w tym zabawy sportowe dla dzieci

W niedzielę, 30 kwietnia na trasę krakowskiego maratonu wyruszą także zawodnicy niepełnosprawni na wózkach. Na krakowski maraton przyjeżdża najliczniejsza w Polsce grupa sportowców startujących w kategoriach Hand Bike, Rim Push i Active Wheelchair.

Po rozpoczęciu zmagań maratończyków, 30 kwietnia na Rynku Głównym zorganizowane zostaną również zawody dla zwolenników sportowej rywalizacji na wesoło – Bieg w Krawacie (1 km) i Bieg w Szpilkach 150 m).

Regulamin zawodów: http://www.zis.krakow.pl/regulamin-16-pzu-cm

Kolejna edycja zawodów odbędzie się 22 kwietnia 2018 – więcej informacji tutaj!

Szczegóły

Data:
30 kwietnia 2017
Czas:
09:00 - 15:00
Koszt:
70zł – 200zł
Wydarzenie kategoria:
Wydarzenie Tagi:
, , , , , ,
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/868891306549443

Miejsce

Kraków – Rynek Główny
Rynek Główny
Kraków, Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
krakow.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *