Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

8. Nocny Bieg Sztafetowy Janusza Kusocińskiego

21 czerwca @ 21:00

21 czerwca (środa), symbolicznie o godzinie 21:06 wystartuje 8. Nocny Bieg Sztafetowy Janusza Kusocińskiego. Wydarzenie upamiętnia sportowca, który był bohaterem na bieżni i poza nią. W tym roku biegacze będą mogli też wesprzeć Fundację Pomocy Psychologicznej i Edukacji Razem.

4 razy po 2,5 km
Bieg odbywa się na terenie kampusu Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Miejsce to nie jest przypadkowe, bo właśnie absolwentem tej uczelni był Janusz Kusociński. Start i meta znajdować będą się na bieżni lekkoatletycznej. Sztafety rozgrywane są w formule 4 x 2,5 km, co daje dystans 10 km.

To kolejne nawiązanie do złotego medalu Janusza Kusocińskiego. Pokonać jego czas z Los Angeles może być jednak trudno o czym przekonali się ubiegłoroczni zwycięzcy.

Obowiązuje limit 125 sztafet czteroosobowych, a zgłoszenia internetowe trwają do 19 czerwca. Rejestracja prowadzone będzie w trzech etapach. Do 31 maja obowiązuje najniższa opłata startowa wynosząca 180 zł od sztafety. Następnie od 1 czerwca do 19 czerwca będzie to 200 zł. W biurze zawodów opłata wynosić będzie 240 zł. W biegu mogą wziąć udział osoby, które ukończyły 16 rok życia. Zapisy prowadzone są na stronie https://www.awf.edu.pl/uczelnia/o-nas/nocny-kusy

W tym roku biegacze będą mogli wesprzeć Fundację Pomocy Psychologicznej i Edukacji Razem, której celem jest wspieranie rozwoju osobistego osób doświadczających trudności na różnych płaszczyznach funkcjonowania: osobistej, rodzinnej i zawodowej. Ich mottem jest „Razem łatwiej” co wpisuje się w sztafetowy charakter wydarzenia.

Będzie to finał ich akcji „BiegnieMy RAZEM dla zdrowia psychicznego”, której celem jest zebranie środków na bezpłatne wsparcie psychologiczne i specjalistyczne, telefon zaufania, grupę wsparcia dla osób w kryzysie psychicznym, dzieci, młodzieży, seniorów, osób dorosłych.

Organizatorem biegu jest Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie, AZS Warszawa oraz Urząd Dzielnicy Bielany. Partnerem wydarzenia jest za to AZS AWF Warszawa oraz Fundacja Pomocy Psychologicznej i Edukacji Razem.

Szczegóły

Data:
21 czerwca
Czas:
21:00
Wydarzenie kategoria:
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/1164465740900816

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *