Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Aquathlon Kruszwica 2017

2 lipca 2017 @ 11:00 - 13:00

2 lipca br. w Kruszwicy odbędzie się Aquathlon. Nowa impreza sportowa ma przyciągnąć nad Gopło miłośników biegania i pływania.

Początkowo myśleliśmy o zorganizowaniu triathlonu, jednak po pierwszych rozmowach z Nadgoplańskim WOPR, który zaprosiliśmy do udziału w tym projekcie nasz pomysł ewoluował. Udział w zawodach triathlonowych uniemożliwiłby start osobom, które nie posiadają profesjonalnego roweru. I tak narodził się pomysł aquathlonu. – wyjaśnia Bartosz Krajniak Zastępca Burmistrza Kruszwicy.

Aquathlon wywodzi się z triathlonu, jednej z dyscyplin olimpijskich. Triathlon to wszechstronna dyscyplina, która jest kombinacją pływania, kolarstwa i biegania. W aquathlonie odpada kolarstwo- zostaje za to bieganie i pływanie. Do przepłynięcia przewidujemy dystans liczący pół kilometra oraz bieg na odcinku pięciu kilometrów. Trasa jest już wyznaczona, mamy również regulamin oraz logo zawodów. – dodaje wiceburmistrz Kruszwicy.

Gmina pozyskała również głównego sponsora imprezy tj. Zakłady Tłuszczowe w Kruszwicy. Współorganizatorem imprezy będzie Nadgoplański WOPR w Kruszwicy. Jak podkreślają ratownicy, kluczowym aspektem, na jaki należy zwrócić uwagę będzie bezpieczeństwo. Podczas zawodów, w jednym czasie w wodzie może znaleźć się około 150 zawodników. Czeka nas duże wyzwanie zarówno w kwestii bezpieczeństwa, jak i logistyki. – wyjaśnia Maciej Banachowski Prezes Nadgoplańskiego WOPR. Kolejnym ważnym elementem, który stanowi o powodzeniu całej imprezy jest skuteczne dotarcie z informacją do miłośników tej dyscypliny. Pracujemy już nad zachęceniem do udziału w imprezie klubów pływackich oraz naszych kolegów, ratowników wodnych z innych części kraju. – wyjaśnia Daniel Barałkiewicz, koordynator imprezy z ramienia Nadgoplańskiego WOPR.

Aquathlon to nie tylko kolejna forma aktywności, jaką możemy podjąć. Bieganie i pływanie świetnie wpływa na kondycję naszego serca. Długie dystanse dodatkowo wzmacniają nasze ciało – budują naszą formę, świetnie radzą sobie z tkanką tłuszczową i sprawiają, że nasz organizm wolniej się starzeje. A to tylko benefity dla ciała!

Szczegóły

Data:
2 lipca 2017
Czas:
11:00 - 13:00
Wydarzenie kategoria:
Strona internetowa:
http://sts-timing.pl/event/aquathlon-kruszwica

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *