Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

BIEGIEM DO KOSZAR!

20 maja @ 17:00

Czuwaj Wiaro!

20 maja 2023 roku w Twierdzy Modlin odbędzie się piąta edycja nocnej imprezy biegowej, której trasa została wytyczona między innymi wewnątrz Koszar Obronnych nazywanych najdłuższym budynkiem Europy.

Biegiem do koszar! to jedyny na świecie bieg, którego pięciokilometrowy odcinek został wytyczony niemal w całości w budynku. Koszary Obronne nazywane najdłuższym budynkiem w Europie to wielokondygnacyjna zabytkowa budowla o długości 2250 metrów, znajdująca się zaledwie 34 km od Warszawy.

Kiedy to ma być i dlaczego?
20 maja 2023 roku nie jest przypadkową datą. Jest to sto druga rocznica rozpoczęcia walk na górze Św. Anny w czasie III powstania śląskiego, w którym brali udział kadeci z Korpusu Kadetów nr 2 w Modlinie. Na pamiątkę ich heroicznej postawy Marszałek Józef Piłsudski ustanowił dzień 21 maja oficjalnym Dniem Kadeta. Jest on obchodzony do dziś. Uczcijmy go wspólnie, wspominając historię napisaną przez tych młodych bohaterów.

Jaki jest temat przewodni?
Medale, koszulki i inne gadżety, które przewidzieliśmy w tegorocznej edycji biegu będą nawiązywały do symboli historycznych związanych z Twierdzą Modlin. Obchodzimy wspólnie dzień kadeta, wspominając historię napisaną przez tych młodych bohaterów.

Klasyfikacje:
1. Open Kobiet
2. Open Mężczyzn
3. Kategoria drużynowa – aby zostać sklasyfikowanym w kategorii drużynowej zawodnicy muszą być zapisani z identycznie brzmiącymi nazwami. Do kategorii drużynowej będą wliczane 3 najlepsze czasy. W zespole musi być co najmniej jedna kobieta.

Szczegóły

Data:
20 maja
Czas:
17:00
Wydarzenie kategoria:
Strona internetowa:
https://b4sportonline.pl/biegiem_do_koszar/

Miejsce

Twierdza Modlin – Warszawa Modlin Smart City
ul. Generała Józefa Bema 200C
Nowy Dwór Mazowiecki, 05-160 PL
+ Google Map

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *