Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Garmin Iron Triathlon Brodnica 2021

22 sierpnia 2021 @ 09:00 - 16:00

Zawody Garmin Iron Triathlon – Brodnica 2021 były dziewiątym etapem cyklu Garmin Iron Triathlon i odbyły się 22 sierpnia 2021 r. Zapraszamy na X. Edycję Garmin Iron Triathlon!

Wyniki 2021: dystans 1/2 IM | 1/4 IM | 1/8 IM | pozostałe

Zdjęcia 2021: [otwórz link]

🔹Trzy dystanse do wyboru:
1/2 IM (1,9 km – 90 km – 21,1 km),
1/4 IM (0,95 km – 45 km – 10,5 km),
1/8 IM (0,475 km – 22,5 km – 5,275 km).
🔹Sztafety na wszystkich dystansach!
🔹 Jedna klasyfikacja generalna całego cyklu!

🔹W kalendarzu ponownie nie zabrakło malowniczo położonej Brodnicy. Powiat brodnicki, w granicach którego znajduje się 10 gmin, ze względu na swoje walory przyrodnicze i krajobrazowe znalazł się w granicach obszaru funkcjonalnego „Zielone Płuca Polski”. Występuje tu ponad 100 różnorodnych akwenów. Perłą powiatu jest gmina Zbiczno, przez którą w większości przebiega trasa kolarska brodnickiego etapu GIT. Jest ona niemal w całości położona na terenie Pojezierza Brodnickiego i Brodnickiego Parku Krajobrazowego. Swoimi walorami krajobrazowymi i atrakcjami przyciąga gości również gmina Brodnica. Prawie połowa jej terenu znajduje się na obszarze chronionego krajobrazu „Doliny Drwęcy” – jednej z najczystszych polskich rzek i w granicach tzw. Zielonych Płuc Polski (Brodnicki Park Krajobrazowy). Znajdują się tu rezerwaty i pomniki przyrody, będące magnesem dla miłośników natury, turystów. Przez gminę przebiegają liczne szlaki piesze i rowerowe, w tym szlak św. Jakuba.
🔹Etap pływacki podczas brodnickich zawodów odbędzie się w Jeziorze Niskie Brodno. Przy jeziorze znajduje się plaża oraz pięknie położony, nowoczesny i funkcjonalnie zagospodarowany teren przystani kajakowej na Zakolu Drwęcy. Trasa kolarska prowadzić będzie w stronę miejscowości Zbiczno. Pętla biegowa zostanie poprowadzona wzdłuż ul. Wczasowej.
🔹 Szczegółowe informacje ➡ www.irontriathlon.pl

ZAWODY CYKLU GARMIN IRON TRIATHLON 2021:

Miejsce

Brodnica

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.