Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Gorce Champion MTB – Wjedź na Turbacz

1 lipca 2017 @ 08:00 - 2 lipca 2017 @ 16:00

Nowe wyzwanie od Cezarego Zamany!

Mierzy 1 310 metrów. Jest królem Gorców. Ale dzięki nowemu wyścigowi Cezarego Zamany będziesz mógł go zdetronizować. Wystartuj w Gorce Champion MTB, pokonaj rozpędzonych rywali i zdobądź Turbacz, a także tytuł Mistrza Małopolski MTB.

Południe Polski to miejsce wciąż nieodkrytych tras, czekających na odważnych śmiałków, gotowych zmierzyć się mocno pofałdowanym terenem, ponadprzeciętnymi stromiznami oraz szaleńczymi zjazdami. Jednym z takich dziewiczych terenów są Gorce z majestatycznym Turbaczem.

Te góry, niesłusznie pomijane w drodze do Tatr, kryją w sobie to, czego oczekują rowerzyści. Adrenalina, surowość natury, wymagające ścieżki. Teraz ich potencjał odkrywa Cezary Zamana, który najpierw przybliżył Ci okolice Babiej Góry, a teraz zachęca do zmierzenia się z legendarnym Turbaczem.

Na podbój tej krainy wyruszysz już 1 i 2 lipca. z wierzchołków z których rozciąga się bodaj najpiękniejsza panorama tatr. To właśnie wtedy w gminie Nowy Targ odbędą się Otwarte Mistrzostwa Małopolski Gorce Champion MTB. Pierwszego dnia czeka Cię czasówka: wystartujesz z Waksmundu, by przez 12 kilometrów wspinać się do schroniska na Turbaczu. Suma przewyższenia wynosi, bagatela, 700 metrów. Dzień później odbędzie się już klasyczny maraton MTB.

Specjalnie na tę okoliczność Cezary Zamana we współpracy z gminą Nowy Targ wytyczył autorską ścieżkę, prowadzącą z Łopusznej na Turbacz i… z powrotem. To jedyny maraton MTB w całym kraju, gdzie wjedziesz na rekordową wysokość 1 310 m n.p.m. Najpierw wykaż się umiejętnościami typowego górala, a później pokaż się jako free rider, który nie boi puścić się manetki hamulca, by tylko zyskać kilka cennych sekund.

Trasa z Łopusznej będzie podzielona na dwa dystanse. Pro to 68 kilometrów rowerowego szaleństwa z sumą przewyższeń ponad 2 000 metrów. Dystans ½ Pro liczy 47 kilometrów i poziomem emocji wcale nie ustępuje temu pierwszemu. W ten sposób Gorce odkryć będą mogli bardziej ambitni rowerzyści, swoim zapałem uzupełniający techniczne umiejętności.

Z Gorcami zmierzą się także mniej zaawansowani kolarze MTB. A to dlatego, że organizatorzy wyścigu oraz gmina Nowy Targ opracowali nową trasę dla dystansu Fit. Jest ona zdecydowanie bardziej przystępna i przyjazna. Sporo na niej płaskich terenów. Zaplanowany dystans 25 km wiedzie od Łopusznej do Jeziora Czorsztyn. Na 5-kilometrowej rundzie wokół Łopusznej pościgają się także najmłodsi sportowcy.

Wyścig Gorce Champion MTB organizowany jest przy bardzo dobrej współpracy z gminą Nowy Targ. To gmina bardzo przyjazna odwiedzającym ją rowerzystom: część tras Gorce Champion MTB jest oznakowanych. Atmosfera jest tam tak dobra, że w przygotowania do wyścigu włączyli się nie tylko urzędnicy, ale i lokalni rowerzyści MTB To wspólnie z nimi Cezary Zamana przygotował pięciodniowy obóz aklimatyzacyjny, na którym zapoznasz z się trudnym górskim terenem, przejedziesz najciekawsze gorczańskie trasy i popracujesz nad własną techniką.

Otwarte Mistrzostwa Małopolski w Maratonie MTB są wpisane w kalendarz Małopolskiego Związku Kolarskiego. Na starcie z pewnością staną zawodnicy z licencjami elity – z Polski oraz zza granicy.

szczegóły: http://www.gorce.zamanagroup.pl

SOBOTA
Program zawodów

– godz. 11.00-15.00 – zapisy w biurze zawodów i odbiór pakietów startowych
– godz. 13.50 – odprawa techniczna przed jazdą indywidualna na czas
– godz. 14.00 – start pierwszego zawodnika do jazdy indywidualnej na czas na dystansie 12 km (Waksmund- Turbacz) według zgłoszeń w biurze zawodów
– godz. 17.30 – dekoracja w bazie zawodów zawodników Turbacz Time Trial

NIEDZIELA
Program zawodów

– godz. 9.00-11.00 – biuro zawodów
– godz. 10.00 – start maratonu dystans Pro
– godz. 10.30 – start maratonu dystans ½ Pro
– godz. 10.45 – strat maratonu dystans Fit
– godz. 10.50 – start dystansu Hobby
– godz. 14.00 – dekoracje etapowa
– godz. 14.30 – dekoracja Otwartych Mistrzostw Małopolski Maratonie MTB
– godz. 15.00 – dekoracja generalna Gorce Champion MTB na dystansie Pro i ½ Pro

Szczegóły

Start:
1 lipca 2017 @ 08:00
Koniec:
2 lipca 2017 @ 16:00
Wydarzenie kategoria:
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/775003129343519

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *