Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Grand Prix Amatorów na Szosie – woj. lubelskie

31 lipca 2021 @ 09:30

Na XI etap cyklu z serii „GRAND PRIX AMATORÓW NA SZOSIE – Rowerem przez Polskę” zapraszamy na Lubelszczyznę! Po wojażach w północnej części województwa zatęskniliśmy za Roztoczem – podobnie jak za naszym kolorowym peletonem zdążył zatęsknić tak lubiany przez Was Zwierzyniec. Położony u bram Roztoczańskiego Parku Narodowego, niegdyś pomyślany jako letnia rezydencja Zamojskich, stanowi nie tylko znakomitą bazę wypadową do eksploracji okolicznych terenów, ale także wymarzone miejsce niespiesznego wypoczynku. Niepohamowanego relaksu można zażywać w objęciach gęstwiny zielonych lasów (które stanowią 2/3 obszaru Gminy), również w połączeniu z kąpielą, plażowaniem czy spływami kajakowymi po Wieprzu i Tanwi – na krótką wizytę w pierwszej kolejności polecamy urocze Stawy Echo, Zalew Rudka czy choćby Park Miejski z kościółkiem na wodzie.

Do Zwierzyńca dotrzeć można na kilka sposobów – samochodem, koleją (np. z Lublina czy Zamościa), a nawet rowerowym szlakiem GreenVelo, którego tabliczki pewnie kilkukrotnie migną Wam w czasie jazdy. Nieco na przekór powszechnym wyobrażeniom o płaskiej jak stół Lubelszczyźnie, to akurat na Roztoczu wzniesień nie brakuje. Przeważnie mają one łagodny charakter, ale przy poprzednich spotkaniach w tej okolicy pewnego stopnia trudności mieliśmy już okazję doświadczyć – jak choćby Sochy-Szozdy do Tereszpola, cud-serpentynka za Cyncynopolem czy Passo Szperówka (po więcej zabawnych nazw zapraszamy na miejsce!).

Którędy dokładnie powiodą trasy rajdu (a zwłaszcza ta najdłuższa) okaże się na wiosnę, gdy będzie można coś już więcej powiedzieć o stanie dróg po zimie, jak również planowanych remontach. Przewidujemy wytyczenie 3 tras o różnej długości:
=> podróżnicza (ok. 175 km – ale spróbujemy przygotować 200 km)
=> sportowa (ok. 115 km)
=> rekreacyjna (ok. 75 km)

REJESTRACJA => www.rajdydlafrajdy.pl/zapisy
(aby oszczędzić czasu Wam i nam GORĄCO PROSIMY, żeby poświęcić 2 minuty i zapoznać się z treścią tej strony 🙏 🙂 )

Szczegóły dotyczące wydarzenia będą pojawiać się sukcesywnie na naszych stronach i na kanałach społecznościowych. O wszystkim będziemy informować za pośrednictwem profilu na FB, poprzez klub na Stravie czy przez Instagrama – aby być na bieżąco wystarczy dołączyć, polubić, a przynajmniej obserwować 😉

WAŻNE! W naszym Cyklu jeździmy napędzani rowerową pasją. Dlatego bez względu na to, czy kręcimy rekreacyjnie, czy z nutą sportowej rywalizacji, to zawsze z poszanowaniem dla Współuczestników, w przyjaznej atmosferze i bez przesadnej „napinki”. Te Rajdy są dla Frajdy!

ZAPRASZAMY!!
www.rajdydlafrajdy.pl
www.facebook.com/rajdydlafrajdy
www.instagram.com/rajdy.dla.frajdy
www.strava.com/clubs/rajdydlafrajdy

Szczegóły

Data:
31 lipca 2021
Czas:
09:30
Wydarzenie kategoria:
Strona internetowa:
http://rajdydlafrajdy.pl/zapisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *