Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Grand Prix Amatorów na Szosie – woj. wielkopolskie

17 kwietnia @ 09:30

Na III etap cyklu z serii „GRAND PRIX AMATORÓW NA SZOSIE – Rowerem przez Polskę” zapraszamy do Wielkopolski! Gospodarzem wydarzenia będzie Międzychód, czyli kolejny z debiutantów w naszym rajdowym gronie. To kameralne miasto o ciekawym układzie urbanistycznym rozłożyło się w malowniczym przesmyku między meandrującą na zachód Wartą i kompleksem niewielkich jezior. Nad to najważniejsze – dla niepoznaki utytułowane Miejskim – prowadzą charakterystyczne uliczki Starego Miasta zwane gaskami. Mieszkańcy o wodzie wiedzą tu chyba wszystko, a symbolem turystycznych atrakcji jest żeliwna Laufpompa, z której bije artezyjskie źródło o leczniczych właściwościach.

Sama lokalizacja jest też niepodważalnym atutem Międzychodu – i kluczowym z naszej kolarskiej perspektywy. Roztaczająca się wokół Kraina Stu Jezior (z których aż 35 znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie!) jest jednym z najcenniejszych przyrodniczo i krajobrazowo obszarów Wielkopolski. Areną rowerowych zmagań będzie więc Pojezierze Międzychodzko-Sierakowskie i Sierakowski Park Krajobrazowy, które w kojącym rytmie (i zapachu!) leśno-wodnych kompleksów zgodnie prowadzą w kierunku Puszczy Noteckiej. Liczymy, że na wędrówkę po tym niebiesko-zielonym szlaku dołączy także wiosenne słońce.

Przewidujemy wytyczenie 3 tras o różnej długości:
=> podróżnicza: www.strava.com/routes/2800776704195133836
=> sportowa: www.strava.com/routes/2801034051384704268
=> rekreacyjna: www.strava.com/routes/2801160546970054046

Powyższe plany tras mogą jeszcze ulec niewielkim zmianom, a potwierdzone zostaną w komunikacie organizacyjnym na kilka dni przed rajdem.

REJESTRACJA => www.rajdydlafrajdy.pl/zapisy
(aby oszczędzić czasu Wam i nam GORĄCO PROSIMY, żeby poświęcić 2 minuty i zapoznać się z treścią tej strony 🙏 🙂 )

Szczegóły dotyczące wydarzenia będą pojawiać się sukcesywnie na naszych stronach i na kanałach społecznościowych. O wszystkim będziemy informować za pośrednictwem profilu na FB, poprzez klub na Stravie czy przez Instagrama – aby być na bieżąco wystarczy dołączyć, polubić, a przynajmniej obserwować 😉

WAŻNE! W naszym Cyklu jeździmy napędzani rowerową pasją. Dlatego bez względu na to, czy kręcimy rekreacyjnie, czy z nutą sportowej rywalizacji, to zawsze z poszanowaniem dla Współuczestników, w przyjaznej atmosferze i bez przesadnej „napinki”. Te Rajdy są dla Frajdy!

ZAPRASZAMY!!
www.rajdydlafrajdy.pl
www.facebook.com/rajdydlafrajdy
www.instagram.com/rajdy.dla.frajdy
www.strava.com/clubs/rajdydlafrajdy

Szczegóły

Data:
17 kwietnia
Czas:
09:30
Wydarzenie kategoria:
Strona internetowa:
http://www.rajdydlafrajdy.pl/zapisy

Miejsce

Międzychód

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *