Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Kresowe Trail # 7 – Supraśl

2 lipca 2023 @ 09:30 - 12:30

Wyjątkowy bieg w pięknym Supraślu. Absolutnie pozycja obowiązkowa w kalendarzu każdego biegacza! Dość łatwy Szpurt i Wertep, który będzie sporym wyzwaniem. Interwałowa seria soczystych podbiegów i krętych ścieżek w Górach Krzemiennych. Do zdobycia m.in. Góra Niedźwiedzia.

Atrakcjami można obdzielić kilka biegów. Przebiegniemy zabytkowymi uliczkami obok Pałacu Buchholtzów, niezwykłego monasteru, którego historia sięga początków XVI wieku, a także drewnianego Domu Ogrodnika z II połowy XVIII wieku. W środkowej części trasy czeka na Was wszystko co najlepsze w Puszczy Knyszyńskiej, w tym wspomniane Wzgórza Krzemienne.

Kultowy mostek Supraśłi rozpoczyna finałowe trzy kilometry do mety, prowadzące niezwykle malowniczą groblą między dwoma odnogami rzeki. Na horyzoncie będziecie widzieć na kolejnych zakolach zbliżający się supraski monaster. Aż chce się sięgnąć po ostatnie rezerwy, aby przyspieszyć i powalczyć o podium.

Start i meta będą ulokowane amfiteatrze w samym centrum Supraśla. Termin na powitanie lata powinien dać sposobność skorzystania z plaży i kąpieli w supraskim zalewie dla ochłody.

Rywalizacja na dwóch dystansach:
* „Szpurt” ok. 8km
* „Wertep” ok. 16km.

Rejestracja: https://dostartu.pl/kresowe-trail-7-suprasl-2023-v8592

Supraśl należy do elitarnego grona miejscowości uzdrowiskowych i jest prawdziwą perłą Województwa Podlaskiego. Położenie w otoczeniu Puszczy Knyszyńskiej i doliny rzeki Supraśli oferuje wyjątkowy mikroklimat. Tutejsze borowiny są słynne w całej Polsce. Oferta uzdrowiskowa Supraśla systematycznie się powiększa. W roku 2017 został oddany do użytku Szpital Rehabilitacyjno-Uzdrowiskowy Holmed.

Dekoracja we wszystkich kategoriach wiekowych.

Cykl Kresowe Trail to kilkanaście biegów w Polsce Wschodniej i wyjątkowe wydarzenie na Wileńszczyźnie. Na finałowym będzie podsumowanie w postaci klasyfikacji generalnej z nagrodami w kategoriach wiekowych i klasyfikacje drużynowe.

Biegi Kresowe Trail odbywają się razem z rowerowymi Maratonami Kresowymi. Wyścigi rowerowe dla dzieci i dorosłych startują po zakończeniu biegów.

Rywalizacja DUAL obejmuje bieg Szpurt + wyścig Półmaraton MTB (ok. 30km) (należy zgłosić do Szpurtu i oddzielnie do Półmaratonu i zaznaczyć DUAL w formularzach rejestracyjnych).

Więcej informacji www.kresowetrail.pl.

ps.
Na zdjęciu kultowy mostek na Supraśli, a także moc, entuzjazm i radość z biegania, w wykonaniu zwycięzcy „Wertepu” Adama Leończuka 🙂

#kresowetrail

Szczegóły

Data:
2 lipca 2023
Czas:
09:30 - 12:30
Wydarzenie kategoria:
Strona internetowa:
https://kresowetrail.pl/

Miejsce

Supraśl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *