Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Kresowe Trail # 8 – Janów Gmina Chełm

23 lipca 2023 @ 09:30 - 12:30

Kumowa Dolina i okoliczne, malownicze obszary leśne są nietuzinkowym wyzwaniem dla biegaczy o każdej porze roku. Praktycznie nie będzie płaskich odcinków. Są to przecież Pagóry Chełmskie. Ci którzy startowali w ubiegłym roku, już wiedzą, że na tym biegu trzeba być koniecznie. Impreza uzyskała ex aequo najwięcej głosów w naszym posezonowym głosowaniu na trasę sezonu.

Gmina Chełm jest jedną z najbardziej sportowych gmin w Polsce. Wójt gminy Wiesław Kociuba jest zapalonym rowerzystą i uczestnikiem rowerowych Maratonów Kresowych. Wielokrotnie stawał na najwyższym stopniu podium w swojej kategorii wiekowej.

Start i meta będą zlokalizowane w Janowie koło Chełma. Miejsce sprawdziło się znakomicie w poprzednich latach. Meta ulokowana na wzniesieniu za każdym razem jest przysłowiową wisienką na torcie i oferuje niepowtarzalne emocje na finiszu. Teren wokół świetlicy gminnej zapewnia odpowiednią infrastrukturę na odpoczynek po wymagającym wyścigu. Wybudowany niedawno amfiteatr pozwala na uroczystą oprawę ceremonii nagradzania najlepszych zawodników.

Przy okazji biegu warto zwiedzić atrakcje przyrodnicze i zabytki Gminy Chełm. Pomocą może służyć gminny portal turystyczny https://turystyka.gminachelm.pl/. Latem najbardziej obleganym miejscem jest Zalew Żółtańce. Do dyspozycji turystów jest plaża, plac zabaw, 3 pomosty, boiska trawiaste do gry w piłkę nożną oraz do gry w piłkę plażową, miejsce do grillowania i na ognisko, a także ławki z zadaszeniem. W Chełmie zdecydowanie warto zwiedzić podziemia kredowe.

Rywalizacja na dwóch dystansach:
* „Szpurt” ok. 6km
* „Wertep” ok. 17km.

Dekoracja we wszystkich kategoriach wiekowych,

Cykl Kresowe Trail to kilkanaście biegów w Polsce Wschodniej i wyjątkowe wydarzenie na Wileńszczyźnie. Na finałowym będzie podsumowanie w postaci klasyfikacji generalnej z nagrodami w kategoriach wiekowych i klasyfikacje drużynowe.

Biegi Kresowe Trail odbywają się razem z rowerowymi Maratonami Kresowymi. Wyścigi rowerowe dla dzieci i dorosłych startują po zakończeniu biegów.

Rywalizacja DUAL obejmuje bieg Szpurt + wyścig Półmaraton MTB (ok. 30km) (należy zgłosić do Szpurtu i oddzielnie do Półmaratonu i zaznaczyć DUAL w formularzach rejestracyjnych)

Rejestracja:
https://dostartu.pl/kresowe-trail-8-janow-gmina-che-m-2023-v8604

Więcej informacji: www.kresowetrail.pl

#kresowetrail

Szczegóły

Data:
23 lipca 2023
Czas:
09:30 - 12:30
Wydarzenie kategoria:
Strona internetowa:
https://kresowetrail.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *