Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Kresowe Trail – Żmudź

18 czerwca 2023 @ 10:30 - 13:30

Wszystko co najpiękniejsze na “Malowniczym Wschodzie”. Rozległe panoramy, kwitnące maki, fioletowe pola kwitnących facelii, leśne wąwozy i dłuuugie podbiegi. W posezonowej ankiecie impreza sezonu 2022.

Wystartujemy z miejscowości Żmudź. Trasa będzie dynamiczna i mówiąc wprost wymagająca, z solidną dawką podbiegów.

Odwiedzając Gminę Żmudź warto odwiedzić i zrelaksować się na plaży nad pięknym zalewem „Dębowy Las” w miejscowości Wołkowiany. Możliwe jest tam także skorzystanie z bezpłatnego pola biwakowego. Na linię startu znad zalewu jest jest zaledwie 6km.

Zawodnicy startujący w Żmudzi podkreślali niezwykłą serdeczność i gościnność mieszkańców gminy. Niesamowity nastrój dla rywalizacji stworzyli kibice, którzy niezwykle ekspresyjnie dopingowali biegaczy i rowerzystów. Wydarzeniom sportowym w Żmudzi towarzyszą koncerty i inne atrakcje, takie jak festyn z produktami lokalnymi.

Gmina swą intrygującą nazwę zawdzięcza ponoć osadnikom z terenu nadbałtyckiej Żmudzi, którzy otrzymali tę ziemię w nagrodę za zasługi w bitwie pod Grunwaldem w 1410 roku. Nawiązanie do tego wydarzenia ma odbicie w herbie Gminy, przedstawiającym niedźwiedzia w łodzi, a właśnie to zwierzę umieszczono w godle dawnego Księstwa Żmudzkiego. Czy tak było istotnie trudno dziś stwierdzić, gdyż nie ma materiałów historycznych na jego potwierdzenie lub obalenie. Jednak wyścig w Żmudzi bardzo ładnie wpisuje się w nasz cykl imprez.

Rywalizacja na dwóch dystansach:
* „Szpurt” ok. 6km
* „Wertep” ok. 19km!

Dekoracja we wszystkich kategoriach wiekowych.

Cykl Kresowe Trail to kilkanaście biegów w Polsce Wschodniej i wyjątkowe wydarzenie na Wileńszczyźnie. Na finałowym będzie podsumowanie w postaci klasyfikacji generalnej z nagrodami w kategoriach wiekowych i klasyfikacje drużynowe.
Rejestracja na cykl Kresowe Trail zostanie uruchomiona 1 lutego. Do tego czasu przedstawimy także kalendarz pozostałych biegów.

Biegi Kresowe Trail odbywają się razem z rowerowymi Maratonami Kresowymi. Wyścigi rowerowe dla dzieci i dorosłych startują po zakończeniu biegów.

Rywalizacja DUAL obejmuje bieg Szpurt + wyścig Półmaraton MTB (ok. 38km) (należy zgłosić do Szpurtu i oddzielnie do Półmaratonu i zaznaczyć DUAL w formularzach rejestracyjnych)

Szczegóły

Data:
18 czerwca 2023
Czas:
10:30 - 13:30
Wydarzenie kategoria:
Strona internetowa:
https://kresowetrail.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *