Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Lotto Poznański Czerwiec’56_bieg tradycyjny 2022

27 czerwca 2022 @ 18:30

Bieg Lotto Poznański Czerwiec ’56 wraca w formule tradycyjnej do Poznania.

66 rocznica czerwca 1956 r. celebrowana będzie także na sportowo i to w tradycyjnej formule. Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią COVID-19 bieg powraca w tradycyjnej formule. Nowością będzie także miejsce i data. Tegoroczna edycja biegu odbędzie się 27 czerwca (poniedziałek) wieczorem w przeddzień rocznicy tragicznych wydarzeń poznańskiego czerwca 1956r. Biegacze opanują wieczorem poznańską Maltę – do wyboru będzie kilka formatów (w tym dla rolkarzy) i dwa dystanse: 5 i 10 km. Organizatorzy nie rezygnują także z wirtualnej formuły, która trwać będzie przez całe obchody rocznicowe. Zapisy są już aktywne na stronie www.biegczerwca56.pl

Tak, jak w poprzednich latach – część wpisowego z pakietów startowych trafi bezpośrednio do kombatantów, którzy otrzymają m.in. środki ochrony osobistej i żywność. Wspierają dodatkowo także sponsorzy – Totalizator Sportowy S.A, oddział w Poznaniu oraz Enea S.A. Wszyscy uczestnicy biegnąc oddają nie tylko cześć bohaterom tamtych wydarzeń, ale także wspierają samych kombatantów.

Bieg Lotto Poznański Czerwiec w tradycyjnej formule odbędzie się 27.06 wieczorem, o godzinie 18:30. Start i meta na poznańskiej Malcie. Sportowcy będą mieli do wyboru 2 dystanse (5 i 10 km) oraz kilka formatów: klasyczny, sztafetę (5×2 km), na rolkach (10km) oraz nordic walking. Odbędzie się także bieg rodzinny z najmłodszymi.

W całym okresie trwania obchodów czerwcowych odbędzie się także wirtualna rywalizacja – do pokonania te same dystanse wraz z medalem i gadżetami biegu kurierem do domu. W ten sposób rocznicę poznańskiego czerwca można celebrować na sportowo w dowolnym czasie i miejscu.

Bieg z okazji 66 rocznicy Poznańskiego Czerwca 1956 roku będzie wirtualną imprezą upamiętniającą wydarzenia z tamtego okresu. Jego celem będzie nadal szerzenie wiedzy o tamtym strajku i jego konsekwencjach dla dzisiejszych pokoleń Polaków..

Bieg organizowany jest przy współpracy Muzeum Poznańskiego Czerwca 1956 r. oraz IPN, które udzieliły biegowi patronatu. Zapisy na bieg dostępne pod adresem www.biegczerwca56.pl

Szczegóły

Data:
27 czerwca 2022
Czas:
18:30
Wydarzenie kategorie:
,
Wydarzenie Tagi:
, , ,
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/1657594987958166

Miejsce

Malta (Poznań)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *