Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Maraton Kresowy – Białystok (XCT)

2 kwietnia @ 12:00 - 16:00

15 sezon rozpoczniemy w stolicy Województwa Podlaskiego. Zapraszamy do Lasu Pietrasze w Białymstoku na etap jazdy indywidualnej na czas. Wyniki prologu ustawią klasyfikację sektorowa na kolejne wyścigi.

Kilkunastokilometrowa runda będzie bardzo urozmaicona, z solidną dawką przewyższeń i odcinków technicznych. Start i meta wyścigu będzie ulokowana na Górce na Pietraszach.

Przed rowerową jazdą indywidualną na czas MTB (XCT) zostaną rozegrane biegi inaugurujące cykl Kresowe Trail.

Do Białegostoku warto przyjechać wcześniej. To miasto, które oferuje mnóstwo atrakcji. To właśnie tu urodził się twórca języka esperanto, Ludwik Zamenhof, na którego cześć wyznaczono Szlak Esperanto i Wielu Kultur, który pokazuje wielobarwność i unikatowość Białegostoku.

W centrum miasta znajduje się wiele kawiarni i restauracji, które serwują znakomite, regionalne produkty. Będąc w Białymstoku warto zobaczyć wyjątkowe murale, których jest już kilkadziesiąt.
Warto zajrzeć do Pałacu Branickich z barokowym ogrodem, odwiedzić Planty i Rezerwat Zwierzyniec, i przekonać się dlaczego o Białymstoku mówi się, że to zielone płuca Polski.

Przestrzeń miejska zachęca do zrobienia wycieczki jednym z oznakowanych szlaków turystycznych. A jeśli ktoś będzie chciał przedłużyć pobyt, i poznać bliżej niezwykłość Podlasia, to liczne agroturystyki, kameralne pensjonaty i hotele tylko to ułatwią.
Zapraszamy do Białegostoku całe rodziny.

Peleton Sklepy Rowerowe
AJs Fenwicks
Rowery Author
CST Poland
Garmin Polska
Browar_Waszczukowe
Nadleśnictwo Dojlidy

#maratonykresowe #maratonykresowemtb

Szczegóły

Data:
2 kwietnia
Czas:
12:00 - 16:00
Wydarzenie kategoria:
Strona internetowa:
https://dostartu.pl/maratony-kresowe-bia-ystok-xct-2023-v8675

Miejsce

Las Pietrasze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *