Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Maraton Kresowy – Knyszyn – W Królewskim Grodzie

28 maja 2017 @ 10:15 - 16:00

To już trzecia edycja Maratonu Kresowego w Knyszynie. Trasa będzie prowadziła oczywiście ponownie po Puszczy Knyszyńskiej. Nie może być inaczej, skoro miasto dało nazwą jednemu z największych kompleksów leśnych w Polsce.

Puszcza Knyszyńska jest jednym z najlepszych miejsc na rower. Rzeźba terenu i krajobrazy są bardzo urozmaicone. Taka też będzie nasza trasa. Podjazdy są raczej o dość niewielkim nachyleniu. Nie ma wielu bardzo stromych ścianek, ale jak dowiodły poprzednie edycje trasa „zostaje” w nogach.

Wjedziemy na Górę Królowej Bony. Słowo „góra” jest trochę na wyrost. Podjazd nie jest szczególnie stromy. Za to o zjeździe można powiedzieć, że jest „techniczny”. Zatem trzeba uważać na korzeniach i piaszczystym podłożu. Po zjeździe do mety będzie już tylko niewiele ponad kilometr.

Są dwa odcinki, które można określić jako specjalne. Jedno z nich to bagienna dolina rzeczki Hatka. Tak naprawdę przejedziemy tylko obrzeżem doliny. Podmokły odcinek ma długość ok. 100m i jest możliwy do pokonania w siodle. Hatka będzie na ok. 10km trasy. Polecamy samodzielną wycieczkę, gdyż warto obejrzeć rozlewiska w pełnej okazałości.

Kilometr wcześniej będzie dość dziki fragment „głębokiego lasu”. To ledwie zarysowana ścieżka wzdłuż linii granicznej. Będzie to odcinek raczej w dół. „Odcinki specjalne” to tylko niewielka część trasy i będą ciekawym urozmaiceniem trasy. Zdecydowana większość to typowe drogi leśne i przecinki. Charakter trasy nie zmieni się, ale pojawią się także nowe elementy… Wyścig odbywa się w maju. Będę Wam towarzyszyć wiosenne kwiaty i świeża zieleń. Będziemy się ścigać w wielu miejscach w naprawdę bajkowej scenerii.

Start i finisz będzie można obserwować siedząc wygodnie na trybunach, Takiego komfortu kibice jeszcze nie mieli… Ciekawie zapowiada się także czas po wyścigu. Planowany posiłek regeneracyjny to regionalne knysze. Wyścigowi będą towarzyszyć także dodatkowe atrakcje przygotowane przez Knyszyński Dom Kultury. Będą występy, kiermasz rękodzieła i możliwość kupienia niepowtarzalnych wyrobów. Zapowiadana jest także zjeżdżalnia i popcorn dla dzieci od firmy Beko. Wraca strefa Kaffka Bistro. Będą pyszne naleśniku, pełna witamin i minerałów lemoniada z prawdziwych owoców i oczywiście jak zawsze pełna smaku kawa.

Na najlepszych zawodników będą czekać wyjątkowe trofea. Będą to absolutnie niepowtarzalne, jedyne takie na całym świecie, piękne knyszyńskie anioły. Zostaną wykonane przez pracownię ceramiki artystycznej działającą przy Knyszyńskim Ośrodku Kultury.
——–
Zdjęcie z edycji 2016 – Maria Lipowiecka

Szczegóły

Data:
28 maja 2017
Czas:
10:15 - 16:00
Wydarzenie kategoria:
Strona internetowa:
http://maratonykresowe.pl/?page_id=4182

Miejsce

Knyszyn, Podlaskie Voivodeship
Knyszyn, 19-120 PL + Google Map

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *