Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Maraton MTB XC Śnieżnik Challenge 2017 – Międzygórze

15 lipca 2017 @ 11:00 - 17:00

60zł – 70zł

ŚNIEŻNIK CHALLENGE MTB RACE

Międzygórze, 15.07.2017, start: 11:00

Masywów górskich w Polsce jest wiele, wyścigów rowerowych również, lecz jest tylko jeden Śnieżnik i tylko jeden Śnieżnik Challenge!

Śnieżnik Challenge 2017 to nowa inicjatywa wśród wyścigów na terenie Sudetów. Zawody rozegrane zostaną w Masywie Śnieżnika, jednym z najbardziej dzikich i wyjątkowych zakątków Polski. Teren ten od jakiegoś czasu staje się coraz bardziej rozpoznawalny jako doskonałe miejsce na narty zimą, ale nawet jeszcze lepsze na rower latem.

Centrum wydarzeń będzie Stacja Klimatyczna Międzygórze, często zwana Perłą Sudetów ze względu na swoją unikalną zabudowę architektoniczną, wyjątkową lokalizację, liczne atrakcje i piękną przyrodę.

Wyścig będzie gratką zarówno dla zawodników jak i amatorów MTB. Dystans MINI jest trasą krótszą (25 km), a przewyższenie ponad 800 metrów gwarantuje odpowiednie wyzwanie dla początkujących i ambitnych amatorów wyścigów górskich. Dla zawodników o podwyższonych oczekiwaniach, dla których blisko 50 km w trudnym terenie jest tylko kolejnym ciekawym etapem do pokonania przygotowaliśmy trasę MEGA. Przewyższenie sięga tutaj ponad 1500 m, trasa jest bardzo urozmaicona, trudne podjazdy, techniczne wąskie zjazdy – kamienie, korzenie, strumienie, dziki las… Każdy powinien znaleźć coś dla siebie, a wyboru dystansu dokonamy bezpośrednio na trasie.

Na każdym z dystansów zawodnikom będą towarzyszyć piękne widoki Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego, odwiedzą także wyjątkowe miejsca jak ośrodek Czarna Góra Resort i Dolni Morava Resort. Jako organizatorzy, ale także mieszkańcy i miłośnicy terenu poprowadzimy uczestników przez najbardziej dzikie i nieodkryte miejsca, o których istnieniu dowiecie się tylko od nas i z pewnością wrócicie tutaj, by pokazać je innym…

Zawody są transgraniczne, co oznacza, że trasa przebiega po obu stronach granicy, do udziału zaproszeni są zawodnicy z Czech i Polski, a partnerami wydarzenia są również firmy polskie i czeskie.

W centrum Międzygórza powstanie małe „miasteczko rowerowe”, gdzie swoje oferty zaprezentują Partnerzy i Sponsorzy wydarzenia, dostępny będzie serwis rowerowy, atrakcje dla kibiców, a dla najmłodszych dzieci niespodzianka.

Na zakończenie zawodów proponujemy wyjątkowy koncert plenerowy na Hali pod Śnieżnikiem, gdzie w ramach projektu „W górach jest wszystko co kocham” wystąpi Dom o Zielonych Progach. Zespół prezentuje poezję śpiewaną oraz muzykę turystyczną, a jego koncerty są bardzo popularne w całym kraju przyciągając miłośników gór. Podobnie będzie tego dnia pod Śnieżnikiem, co doskonale łączy się z naszym wyścigiem Śnieżnik Challenge i tym bardziej zachęca do odwiedzin Masywu Śnieżnika.

Szczegóły

Data:
15 lipca 2017
Czas:
11:00 - 17:00
Koszt:
60zł – 70zł
Wydarzenie kategoria:
Wydarzenie Tagi:
, , , ,
Strona internetowa:
http://www.snieznikchallenge.pl/

Organizator

Centrum Śnieżnik, G. K. Łuczaj
Telefon:
502 525 564
Email:
biuro@snieznikchallenge.pl
Strona internetowa:
www.centrumsnieznik.pl

Miejsce

Międzygórze
Pocztowa 1
Międzygórze, Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
miedzygorze.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *