Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Maratony Kresowe – Augustów

10 października 2020 @ 10:00 - 16:00

Nasz tegoroczny augustowski Maraton Kresowy wystartuje w Studzienicznej, która pod względem administracyjnym jest ulicą miasta Augustów. Do centrum miasta jest 7,5km. Wzdłuż drogi krajowej nr 16 wybudowano kilka lat temu ścieżkę rowerową. Do Studzienicznej można dotrzeć także statkiem wycieczkowym. Rejs „Szlakiem Papieskim” z portu w Augustowie do Studzienicznej trwa w jedną stronę 1,2 godziny.

Studzieniczna jest znana przede wszystkim z Sanktuarium Matki Bożej Studzieniczańskiej. Wystartujemy tuż obok zabytkowego kościoła drewnianego, słynnego ze zdobień wykonanych z poroża dzikich zwierząt, Obraz Matki Boskiej Studzieniczańskiej znajduje się w pobliskiej kaplicy, do której prowadzi wąska grobla. Obok niej znajduje się studnia. Według miejscowej legendy zawiera ona „cudowną wodę, która leczy choroby”. Od tej właśnie studni pochodzi nazwa jeziora oraz miejscowości. Podczas przedostatniej pielgrzymki do Polski w roku 1999 Studzieniczną odwiedził papież Jan Paweł II. W tym roku przyda 100-lecie urodzin Karola Wojtyły.

Studzieniczna jest niezwykle malowniczo położona nad Jeziorem Studzienicznym i Stawem Studzieniczańskim i otoczona lasami pięknej Puszczy Augustowskiej. Na trasie wyścigu, której autorem jest Jacek Siemiaszko (Team Augustów) nie mogło zabraknąć przejazdu nad słynnym Kanałem Augustowskim. Bardzo ciekawy odcinek czeka na was także w okolicy rezerwatu „Stara Ruda”. Oczywiście będzie to nowa trasa, poprowadzona na innym obszarze niż w poprzednich latach.

Do Augustowa warto przyjechać na cały weekend. Można tutaj przyjemnie spędzić czas na wiele sposobów. Puszcza Augustowska, dolina Rospudy, czy malownicze śluzy na Kanale Augustowskim, są ciekawymi opcjami na wycieczki rowerowe. Jednak Augustów od dawna jest przede wszystkim stolicą sportów wodnych. Słynny jest wyciąg nart wodnych na jeziorze Necko, który został wybudowany w 1999 roku, był pierwszą tego typu instalacją w Polsce. Zwolennicy mniej ekstremalnych doznań mogą wybrać się na rejs statkiem wycieczkowym, popływać kajakiem lub rowerem wodnym. Wieczorem polecamy spacer po centrum Augustowa i nad brzegami jeziora Necko. Więcej informacji turystycznych znajdziecie na portalu www.augustow.eu

Wyścig w Augustowie zostanie zorganizowany wspólnie z Centrum Sportu i Rekreacji w Augustowie.

Peleton sklepy rowerowe
HURTOWNIA ZABAWEK BIAŁY BIAŁYSTOK
AJs Fenwicks
Primacol – farby i efekty dekoracyjne
CST Poland
Województwo Podlaskie

Szczegóły

Data:
10 października 2020
Czas:
10:00 - 16:00
Wydarzenie kategoria:
Strona internetowa:
http://maratonykresowe.pl/?page_id=7724

Miejsce

Sanktuarium Studzieniczna
Studzieniczna 10
Studzieniczna, 16-301 PL
+ Google Map

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *