Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Pojezierze na Rowerze projekt Nature Trip

20 maja @ 08:15 - 24 maja @ 17:15

Projekt Pojezierze na Rowerze (20-24.05.2020) to wyprawa rowerowa organizowana przez Nature Trip (#BikeNature) o charakterze eksploracyjnym po najcenniejszych krajobrazowo, odludnych obszarach Pomorza Zachodniego.

Start i meta w Szczecinie na Pl. Lotników!

5 dni, 15 sakwiarzy, 3 parki krajobrazowe, 1 park narodowy, ok. 350 km na rowerze z dala od cywilizacji – tam gdzie nawet sygnał GPS nie dociera!
Główny cel projektu to promocja przyjaznych środowisku form turystyki i zwrócenie uwagi na unikatowe w skali Europy bogactwo przyrody i krajobrazu Pomorza Zachodniego. Ponadto, motywem przewodnim wyprawy jest integracja miłośników przygód rowerowych, no i oczywiście dobra zabawa.

Podczas wyprawy będziemy omijać większe miasta, wielkopowierzchniowe markety i główne drogi. To nie jest wyścig – nie będziemy się ścigać. Średnie dzienne odległości będą wynosić: 60-90km. W miarę spokojnym tempem będziemy przemierzać drogi o rozmaitej nawierzchni i poziomie trudności, dlatego najlepszym rowerem do tej ekspedycji będzie rower typu trekking lub MTB.
Rowerzyści, którzy z nami pojadą powinni mieć dość dobrą kondycję fizyczną oraz solidnie przygotowany rower.

Do współpracy zostali zaproszeni reprezentanci obiektów noclegowych i gastronomicznych, które cieszą się uznaniem autora projektu. Promują oni zdrowe żywienie, formy turystyki przyjazne środowisku oraz sprzeciwiają się (ponad własny interes) eksploatowaniu przyrody Pomorza przez quadowców i motocyklistów, itp. Autor projektu, w wyborze obiektów, brał pod uwagę osobowość i wiedzę krajoznawczą właścicieli oraz wyjątkowość ich oferty noclegowej.

Pensjonaty, biorące udział w projekcie to m.in.:
Leśny Dwór http://www.lesnydwor.net.pl/
Dolina Trzech Stawów https://www.facebook.com/dolinatrzechstawowtoporzyk/?fref=

Specjalnie dla uczestników projektu cena za pobyt (z wyżywieniem) w pensjonatach jest znacznie obniżona.

Abyś się zapisać wystarczy wysłać zgłoszenie chęci udziału na
bikenature2015@gmail.com.

WAŻNE!
Każdy, kto chciałby wziąć udział w wyprawie, niech napisze w kilku zdaniach, dlaczego chce się udać w tą podróż? Jakie są jego motywacje i oczekiwania wobec wyprawy rowerowej dookoła Pomorza Zachodniego? To będzie prawdopodobnie nasza podróż życia, więc proszę podejść do sprawy w miarę poważnie:).

Zgłoszenia* proszę przesyłać na mail: bikenature2015@gmail.com

Niebawem zostaną uzupełnione szczegóły projektu…

* Uczestnik zgłaszając się na wyprawę wyraża zgodę na przetwarzanie podanych w mailu zgłoszeniowym danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procedury rekrutacji do wyprawy – (zgodnie z Ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.)
Uczestnik rejestrując się do startu wyraża zgodę na opublikowanie wizerunku w materiałach i informacjach dotyczących wypraw. (relacja w postaci zdjęć i filmów z wycieczek).

Szczegóły

Start:
20 maja @ 08:15
Koniec:
24 maja @ 17:15
Wydarzenie kategoria:
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/1064094806959726

Miejsce

Plac Lotników w Szczecinie
Plac Lotników 4
Szczecin, 70-414 PL
+ Google Map

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *