Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Wirtualny Bieg Poczty Polskiej

10 października @ 00:00 - 18 października @ 23:59

Pandemia w znaczącym stopniu ograniczyła możliwość organizacji eventów sportowych, dlatego w tym roku odbędzie się wirtualny bieg z okazji 462 urodzin Poczty Polskiej i 500 rocznicy urodzin założyciela PP – Zygmunta II Augusta.

W październiku Poczta Polska jak co roku obchodzi swoje urodziny. Z powodu COVID-19 nie możemy ich jednak zorganizować tak, jak byśmy chcieli, ale mamy nadzieję, że wspólnie z Wami urządzimy je jeszcze lepiej!
Chcąc uczcić kolejną, tym razem 462. rocznicę ustanowienia przez króla Zygmunta II Augusta stałego połączenia pocztowego między Krakowem a Wenecją przez Wiedeń, postanowiliśmy zorganizować wirtualny bieg, do którego mogą się włączyć wszyscy ludzie w Polsce, nie tylko 80 tys. społeczność Pocztowa i ich rodziny.

Poczta Polska to instytucja, która nigdy nie była obojętna na potrzebę krzewienia w społeczeństwie najpiękniejszych wartości związanych z kulturą sportu. W strukturach Spółki wyodrębniono Komitet ds. Sportu i Turystyki, który od wielu lat, nieustannie dba o formę fizyczną wszystkich Pocztowców, organizując, finansując i nadzorując rozmaite wydarzenia sportowe.

W Poczcie Polskiej prężnie działa Grupa Biegowa, która zrzesza pocztowych – pasjonatów biegów. Od kilku lat Pocztowa Grupa Biegowa wspólnie z Komitetem organizowały Bieg o Puchar Prezesa Poczty Polskiej (odbyło się już 8 edycji). Tegoroczne wydarzenia związane z pandemią koronawirusa w znaczącym stopniu ograniczyły możliwości organizacyjne eventów sportowych.

Dostosowując się do panujących warunków epidemicznych Poczta Polska postanowiła kontynuować tradycję i zorganizować bieg w formie wirtualnej, który pozwoli wszystkim zainteresowanym stanąć na starcie i zmierzyć się z dystansami: 2 km, 5 km lub 10 km i uczcić w ten sposób 462. rocznicę utworzenia polskiej administracji pocztowej oraz 500 urodziny króla Zygmunta II Augusta.

Wspólnie uczcijmy biegając podwójne urodziny!

Szczegóły

Start:
10 października @ 00:00
Koniec:
18 października @ 23:59
Wydarzenie kategoria:
Strona internetowa:
https://biegpocztypolskiej.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *