Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

XLIV Bieg Powstańczy – 11. Dziesiątka Lwówecka

30 września 2023 @ 13:00

XLIV BIEG POWSTAŃCZY – 11. DZIESIĄTKA LWÓWECKA
30 WRZEŚNIA 2023 R. | GODZ. 13:00

Zapraszamy do udziału w jednym z najstarszych biegów powstańczych w Wielkopolsce! To już czterdziesta czwarta odsłona tego historycznego biegu, podczas którego po raz jedenasty odbędzie się bieg na dystansie 10 km. Podobnie, jak w ubiegłym roku start i meta biegu usytuowana będzie w samym sercu miasta – na lwóweckim rynku! Trasa biegu przebiegać będzie przez miejsca związane z Powstaniem Wielkopolskim 1918/1919. Biegacze przebiegną w okolicach miejsca, w którym zgrupował się lwówecki oddział zbrojny i ruszył w bój na front zachodni Powstania Wielkopolskiego, przebiegną obok krzyża powstańczego, czy przez miejscowość Posadowo, w której to dzięki inicjatywie i ofiarności hr. Stanisława Korzbok – Łąckiego sformowano oddział kawalerii, tzw. patrole posadowskie (zalążek późniejszego 16 Pułku Ułanów Wielkopolskich).

W tym roku bieg zalicza się do Cyklu Biegów Powstania Wielkopolskiego. Cykl tworzą cztery biegi – IV Bieg Powstańczy w Wijewie (12.02.2023 r.), IV Bieg Pamięci Gołanieckiej Kompanii (24.06.2023 r.), nasz lwówecki bieg oraz V Bieg im. Średzkich Powstańców Wielkopolskich (17.12.2023 r.). Aby ukończyć cały cykl należy wziąć udział w każdym z wymienionych biegów. Podsumowanie rocznej rywalizacji nastąpi podczas Uroczystej Gali Cyklu Biegów Powstania Wielkopolskiego w siedzibie Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego.

Wzorem lat ubiegłych bieg we Lwówku zalicza się do Grand Prix Biegów Ulicznych Powiatu Nowotomyskiego 2023.

Opłata za udział w biegu wynosi: 50 zł (do 25.09.2023 r.) oraz 60 zł w biurze zawodów w dniu biegu. Limit uczestników to 250 osób.

Zachęcamy do udziału w tym wyjątkowym biegu!

Zapisy i regulamin – https://www.zapisy.maratonczykpomiarczasu.pl/pl/bieg-powstanczy-lwowek

Szczegóły

Data:
30 września 2023
Czas:
13:00
Wydarzenie kategoria:
Strona internetowa:
https://www.zapisy.maratonczykpomiarczasu.pl/pl/bieg-powstanczy-lwowek

Miejsce

Lwówek Rynek
Lwówek, PL + Google Map

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *