Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Mazovia 24h Marathon 2017 / Zagnańsk

24 czerwca 2017 @ 12:00 - 25 czerwca 2017 @ 12:00

Sprawdź się w 24 godzinnej jeździe na rowerze – startuj indywidualnie, w parach lub drużynach czteroosobowych
===============================================
Zapraszamy na wyjątkowy maraton. Całodobowy maraton brzmi ekstremalnie, lecz w rzeczywistości to wyścig dla każdego. Startując w nim nie musisz non stop jechać przez 24 godziny. Zabawa odbywa się na kilkunastokilometrowej pętli, a do zwycięstwa liczy się suma przejechanych okrążeń. Cel jest prosty, przejechać jak największy dystans w ciągu jednej doby.

Można mierzyć się z tym zadaniem samemu, co wymaga rzeczywiście dobrego przygotowania, można bawić się w parze oraz w drużynie. Mazovia 24h Marathon to nie tylko wytrzymałość jakby się wydawało na pierwszy rzut oka, to przede wszystkim strategia. Jest ona kluczowa w rywalizacji drużyn, które wypuszczają na trasę jednego zawodnika, podczas gdy reszta odpoczywa i śledzi poczynania przeciwników. Podczas 24 godzin może się bardzo wiele zdarzyć, tak więc nie zawsze wygrywa zespół mocniejszy, często ważniejszy jest sportowy spryt.

Zeszłoroczna edycja przyciągnęła blisko 200 uczestników! Oprócz maratończyków z Polski pojawili się także goście z Litwy, Rosji, Wielkiej Brytanii i Włoch.

Gmina Zagnańsk, która leży w województwie świętokrzyskim, w otulinie Suchedniowsko-Oblęgorskiego Parku Krajobrazowego, to piękne miejsce z ogromnym potencjałem dla wyścigów terenowych. W okolicy znajduje się, aż pięć szlaków turystycznych, trzy ścieżki dydaktyczne, dwie trasy rowerowe, szlak konny Górskiej Turystyki Jeździeckiej, wewnętrzna sieć ścieżek rowerowych i największa oraz najbardziej znana atrakcja gminy Zagnańsk, czyli wiekowy dąb Bartek, który od dziesięcioleci przyciąga w te okolice rzesze turystów z całego kraju.

Szczegóły

Start:
24 czerwca 2017 @ 12:00
Koniec:
25 czerwca 2017 @ 12:00
Wydarzenie kategoria:
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/352950528390563

Miejsce

Zagnańsk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *