Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Klucze Nadziei – bieg pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

14 kwietnia @ 13:00 - 28 kwietnia @ 13:00

13 kwietnia rozpoczyna się bieg „Klucze Nadziei” – wirtualne wydarzenie biegowe upamiętniające Ofiary Zbrodni Katyńskiej z 1940 roku.

Na miejscu pochówku Ofiar Zbrodni Katyńskiej znajdowano różne przedmioty osobiste. Znajdowano też klucze. Wychodząc z domu, człowiek zabiera ze sobą klucze, bo ma nadzieję, że wróci. Nawet kiedy idzie na wojnę… Klucz to znak nadziei na powrót do bliskich. Każdy, kto wspomni dzisiaj imiona tych, którzy do domu nigdy nie wrócili, tak jakby otwierał za nich drzwi odnalezionym kluczem.
Wraz z Federacją Rodzin Katyńskich zapraszamy do udziału w wirtualnym biegu pamięci. W ramach wydarzenia dostępne są trzy dystanse: biegowy na 5 lub 10 km oraz spacerowy na 1940 metrów.

– Dziś naszym celem nie jest mówienie tylko o tragedii, ale pochwała życia Naszych Bliskich. Rocznice wydarzeń z dalszej i bliższej historii bywają ograniczone do oficjalnych uroczystości. Bukiet nawet najpiękniejszych kwiatów przeminie, a tu przecież chodzi o pamięć o żywych ludziach, na których drodze stanęła straszna historia. Ofiary Zbrodni Katyńskiej to byli ludzie przeważnie bardzo młodzi, mieli swoje pasje, uprawiali sport. Takimi należy ich przypominać. Może ktoś, kto dzisiaj pokona swój biegowy dystans, pomyśli o nich przed chwilę? Zabierzcie naszą opowieść dalej, niech odetchnie kolejną wiosną! – prezes Federacji Rodzin Katyńskich Izabella Sariusz-Skąpska.

💠 Dystanse: 10 km / 5 km / 1940 m – spacer
💠 Termin pokonania wybranego dystansu: od 13 do 30 kwietnia 2023
💠 Zapisy na bieg: https://rejestracja.maratonwarszawski.com/
💠 Strona biegu i więcej informacji: www.federacja-katyn.org.pl/klucze-nadziei-bieg-pamieci

Szczegóły

Start:
14 kwietnia @ 13:00
Koniec:
28 kwietnia @ 13:00
Wydarzenie kategoria:
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/518999940236127

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *